Střední škola řemesel, Šumperk

Finále soutěže „Můj dům – naše město

Finále soutěže „Můj dům – naše město

V úterý 12. 3. 2024 se 12 žáků ze základních škol Hanušovice, Loučná nad Desnou, Bludov a 5. ZŠ Šumperk, zúčastnilo finálového kola soutěže „Můj dům – naše město". 

Zatímco v prvním kole bylo úkolem postavit za použití keramických cihliček, malty a dané výkresové dokumentace malý model domku, ve druhém kole už museli soutěžící osazovat okna, dveře, dřevěné štíty nebo skládat jednotlivé dílky střešní krytiny. 

Komise sestavená z odborníků nakonec vybrala tři nejlepší objekty, jejichž autoři si odnesli hodnotné ceny, které do soutěže věnovala organizace MAS Horní Pomoraví a MAS Šumperský venkov. Soutěžící se projektu věnovali téměř čtyři hodiny, ocenili jsme práci všech a předali i jim zajímavé odměny. 

Děkujeme sponzorům i všem zúčastněným. Těšíme se na další ročník, který již dnes začínáme připravovat. 

Implementace dlouhodobého záměru v Olomouckém kraji
je spolufinancována Evropskou Unií.

partner EUpartner MSpartner OL