Střední škola gastronomie, farmářství a služeb Jeseník

Soutěž pro žáky ZŠ Česká Ves, Vidnava a Javorník s názvem „Malí MasterChefové“.

Soutěž pro žáky ZŠ Česká Ves, Vidnava a Javorník s názvem „Malí MasterChefové“.

Dne 30. 04. 2024 se na CKP12 Střední škole gastronomie, farmářství a služeb Jeseník konala soutěž pro žáky ZŠ Česká Ves, Vidnava a Javorník s názvem „Malí MasterChefové“. Vedoucí učitel odborného výcviku Bc. Luděk Ungermann žáky přivítal a poučil o bezpečnosti. V průběhu celé soutěže držel nad žáky odborný dozor.

Cílem soutěže „Malí MasterChefové“ bylo probudit v žácích fantazii a soutěživost. Základní surovinou při pečení bylo listové těsto. Každá škola si vylosovala stanoviště. Na stanovištích bylo kromě listového těsta jiné složení surovin. Žáci měli za úkol ve stanoveném čase upéct pokrm, který měl porotu zaujmout nejen chutí, ale hlavně kreativitou, vzhledem a způsobem servírování. Soutěžní týmy připravily jeden ukázkový talíř, který předložily před odbornou porotu ve složení PhDr. Silvie Pernicová – ředitelka Střední školy gastronomie, farmářství a služeb Jeseník, Mgr. Iva Syptáková – zástupkyně ředitelky, Bc. Luděk Ungermann – vedoucí odborného výcviku a Kateřina Grigoriadisová, mistrová oboru CU.

V mezičase, kdy se porota radila a ochutnávala, přednesly a ukázaly žákyně 2. C oboru Pekař, jak se připravuje listové těsto. Porota měla složité rozhodování. Hodnotil se vzhled (servírování), chuť a nápad. Po sečtení všech bodů si první místo odnesla ZŠ Česká Ves. Všichni žáci obdrželi malou věcnou cenu. Vítězný tým si odnesl dárkové tašky s cenami, které žáci jistě využijí doma při pečení.

Implementace dlouhodobého záměru v Olomouckém kraji
je spolufinancována Evropskou Unií.

partner EUpartner MSpartner OL