Střední odborná škola Hranice, školská právnická osoba

Střelecká soutěž pro žáky ZŠ 1. máje Hranice

Střelecká soutěž pro žáky ZŠ 1. máje Hranice

Dne 6. března 2024 jsme uspořádali na naší škole Střední odborné škole Hranice Střeleckou soutěž pro žáky 8. tříd  ZŠ 1. máje Hranice. Celkem se zúčastnilo 50 žáků z 8. tříd.


Po úvodním proškolení z předpisů BOZP byli žáci seznámeni s pravidly soutěže a  s manipulací se zbraní. Vyzkoušeli si správný postoj a držení zbraně. Každý soutěžící vystřelil 5 zkušebních ran na pohybující se terč ze vzdálenosti 10 m, do soutěže se načítaly body ze 2 dalších pokusů. Vítězem se stal žák s nejvyšším počtem dosažených bodů dle součtu bodů z obou nástřelů.


Vítězové soutěže:

Třída 8.A                                                  Třída 8.B                                              Třída 8.C 

1. místo  Jakub Malík                          Filip Rada                                        Matyáš Plachý

2. místo  Jiří Jakubec                         Karin Macurová, Adam Skála

3. místo  Adam Vondráček                Marie Šafaříková Aleš Vícha


Žáci v rámci Střelecké soutěže aplikovali teoretické znalosti v praxi, naučili se manipulovat se zbraní, vyzkoušeli si správný postoj a držení zbraně, přesnost a rozvahu při střelbě a seznámili se s jednotlivými částmi zbraně. Všichni žáci se velmi aktivně do soutěže zapojili. Střelbu na terč si vyzkoušeli také pedagogové. Nejlepší střelci z řad žáků si odnesli diplomy, drobné upomínkové předměty a ti nejlepší i sladkou odměnu. Všichni zúčastnění aktivitu hodnotili velmi kladně a navrhli ji zopakovat.


Implementace dlouhodobého záměru v Olomouckém kraji
je spolufinancována Evropskou Unií.

partner EUpartner MSpartner OL