Krajský metodický kabinet digitální gramotnosti

Workshop 3D tisk z čokolády

Workshop 3D tisk z čokolády

Ve čtvrtek 18.1.2024 zorganizoval Krajský metodický kabinet digitální gramotnosti workshop na téma „3D tisk z čokolády“, hostitelem byla Střední odborná škola Šumperk, Zemědělská 3.

 Téma 3D tisku je na většině škol již poměrně známé, ale zajímavý „filament“ přilákal na workshop pedagogy z Olomouce, Mohelnice, Postřelmova a Šumperka. Lektor Mgr. Petr Šima s účastníky prodiskutoval zejména odlišnosti 3D tisku z čokolády oproti tradičním filamentům a také kladl důraz na specifickou údržbu tiskárny. Součástí předváděné tiskárny je také přístup na webový portál mycusini Club, kde jsou předpřipravené různé jednoduché i složitější modely, případně lze nahrát i vlastní (přístup na portál je podmíněn zakoupením tiskárny). 

Všichni účastníci si poté vyzkoušeli vytvořit malou čokoládovou dekoraci – nápis – například na dort. A zatímco se čokoládové texty tiskly, proběhla zajímavá a živá diskuse zejména na téma různých dalších méně tradičních filamentů a také na využití 3D tisku při opravě různých věcí nejen ve škole.

Nakonec si tedy každý domů odnesl malou čokoládovou dekoraci a spoustu nápadů, jak ještě jinak 3D tisk ve škole využít.

Mgr. Jakub Mrázek

Vedoucí KMK 03

VOŠ a SPŠ Šumperk


Implementace dlouhodobého záměru v Olomouckém kraji
je spolufinancována Evropskou Unií.

partner EUpartner MSpartner OL