Regionální centrum aplikovaných pohybových aktivit

Kin-Ball na SŠ polytechnické, Rooseveltova 79 v Olomouci

Kin-Ball na SŠ polytechnické, Rooseveltova 79 v Olomouci

20.02.2024 byla „tělocvikářům“ a žákům SŠ polytechnické, Rooseveltova 79 v Olomouci prezentována míčová hra Kin-Ball. Lektorky Mgr. Klára Botková, akademická pracovnice z Katedry APA FTK UP v Olomouci a Odborná garantka – spolupráce ŠPZ v IDZOK s Mgr. Gabrielou Adámkovou, Regionální konzultantkou APA v IDZOK prezentovali základy hry, pravidel a ovládání velkého míče.

Akce proběhla v příjemné pracovní atmosféře, všichni zúčastnění se aktivně zapojili a z výrazů jejich tváří bylo vidět, že si hru užili.

Aktivně se zapojili 3 „tělocvikář“ a 54 žáků školy.

Na škole proběhne série prezentací pohybových aktivit vhodných pro všechny.


Za RC APA IDZOK

Odborný garant APA


„Kin-Ball je týmový sport, jehož cílem je odehrát míč tak, aby jej tým na přijmu nechytil a míč se dotkl země. Kin-ball byl vytvořený v roce 1986 v Québecu (Kanada) profesorem tělesné výchovy Mariem Demersem.

Je to sport, ve kterém proti sobě hrají současně tři barevně odlišené týmy na ploše 20 x 20 metrů. Těmito barvami jsou černá, modrá a bílá. Každý z týmů má v poli 4 hráče. Míč má průměr 122 cm a je odehráván s hláškou omnikin (barva), podle toho, na kterou barvu tým míří. Balon při podání musí letět minimálně 180 cm, jinak je podání chybné. Dotyk míče země (podlahy) znamená bod pro družstva, která nechybovala.“

Kin-Ball – Wikipedie (wikipedia.org)


„Kin-Ball je nová míčová hra. Byla vyvinuta v Kanadě pro sportovní potřeby dnešní doby. Je poměrně fyzicky náročná a přitom nevyžaduje dlouhý trénink, aby si člověk užil zábavu. Po 15 minutovém vysvětlení základních pravidel se dá začít hrát. Tím, jak se Kin-Ball trénuje častěji, tak se odkrývají další úrovně dovedností odpalu, orientace v prostoru a samozřejmě strategické uvažování. Jakmile jednou začnete a najdete si dobrý kolektiv tak už vás to nepustí .“

Co je kin-ball | Český svaz Kin-ballu


Implementace dlouhodobého záměru v Olomouckém kraji
je spolufinancována Evropskou Unií.

partner EUpartner MSpartner OL