Střední odborná škola Prostějov

Workshop Cukrářské práce provoněl celou naši školu

Workshop Cukrářské práce provoněl celou naši školu

Je to druh pečiva menších rozměrů, tvarově připomíná některé dortíky, není ale tak sladký a nemívá polevu. Svými rozměry se vejde do dlaně dospělého člověka a je určen ke konzumaci jednou osobou v rámci jednoho posezení. Často se jí k snídani, ale zpříjemní nám i svačinu. O čem že je řeč? No přece o MUFFINECH.

O muffinech, které se v polovině února staly hlavními hrdiny workshopu Cukrářské práce na SOŠ Prostějov, nám. E. Husserla 1. V budově školy jsme přivítali žáky a žákyně ZŠ Bedihošť, ZŠ Kollárova Prostějov, ZŠ Určice, ŽŠ Melantrichova Prostějov, ZŠ Jana Železného Prostějov, ZŠ Protivanov a jejich učitele.

Žáci a žákyně získali nové poznatky a dovednosti z oboru Cukrář. Seznámili se s přípravou strojů, pomůcek a materiálů potřebných k výrobě muffinů, ale také přitažlivou formou rozvíjeli svou matematickou gramotnost. Vždyť bez ní by nezjistili, jaké množství surovin budou vlastně potřebovat!

Po přípravných pracích a nutných výpočtech se pustili do práce: Připravili těsto, obohatili je zajímavými a chutnými přísadami, naplnili „formičky“ a pak už jen netrpělivě postávali u konvektomatu a čekali … až se kuchyňkou i celou školou poline vůně hotových muffinů. A když si chvílemi nevěděli rady? K ruce měli odborníky z řad zaměstnanců školy, kteří ochotně vypomohli radou i prací.

Únorové odpoledne se chýlilo ke konci a naše hosty čekal poslední důležitý krok – ochutnávka a radost z dobře odvedené „cukrařiny".


Implementace dlouhodobého záměru v Olomouckém kraji
je spolufinancována Evropskou Unií.

partner EUpartner MSpartner OL